مشاوران دریا

 اجاره سند برای زندانی 

اجاره سند برای زندانی

 اجاره سند برای زندانی 

قرارداد اجاره سند برای زندانی یکی از انواع قرارداد خصوصی اجاره می باشد. اگر تا به امروز به دادگاه‌ها یا مراجع قضایی مراجعه کرده باشید، احتمالا درباره «وثیقه» چیزی به گوشتان خورده است و حتما این موضوع را شنیده باشید که برای شخصی که به یک جرم متهم شده است، سند می‌گذارند تا شخص آزاد شود. حال این شخص میتواند خانواده شخص باشد یا دفاتر اجاره سند که بین دفاتر اجاره سند و خانواده متهم باید قراردادی نوشته شود.قرارداد اجاره سند یعنی بین ( سند اجاره ای برای زندانی, اجازه وثیقه برای متهم ,اجاره وثیقه برای زندانی) ، قراردادی است که دربین شخص متهم و وثیقه گذار صورت میگیرد.

اجاره سند برای زندانی

قرار وثیقه برای متهم صادر می شود یا وجه نقد است یا اینکه می‌تواند هر دارایی غیر منقول باشد. وثیقه را در لغت تعهد یا ضمانت نیز معنی می‌کنند. یعنی چیزی که بتوانیم به آن تعهد و اعتماد کنیم. وثیقه‌ای که به مرجع قضایی ارائه می‌شود نیز همین معنی یعنی تعهد و ضمانت را دارد. یعنی به واسطه این وثیقه، به متهم یا مجرم اجازه می‌دهند که در بیرون از بازداشتگاه یا زندان اقامت داشته باشد.

همانطور که گفتیم، وثیقه می‌تواند هر دارای غیر منقولی مانند سند ملکی باشد. بنابراین، سنداملاک می‌توانند به عنوان وثیقه استفاده شود. البته مراجع قضایی برای تایید وثیقه، تاکید دارد که ملک باید به صورت رسمی ثبت شده و تک برگ باشد. سند رسمی ملک، مشخص می‌کند که ملک در دفتر اسناد توسط مامور به ثبت رسیده است. این نوع سند رسمی تک برگ به عنوان وثیقه مورد تایید است و از طرف مقام قضایی مورد قبول است.

اجاره سند ملکی برای زندانی

 اجاره سند ملکی برای زندانی هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مانند اجاره برای وثیقه زندانی، اجاره برای وثیقه متهم، اجاره برای اخذ وام و موارد مهم دیگری که به ارائه یک سند رسمی ثبتی تک برگ نیاز باشد. نمونه قرارداد اجاره سند برای زندانی ، فارغ از منفعتی که برای مالک سند دارد، کاری خداپسندانه محسوب می‌شود که به واسطه آن، تا به حال نتایج مطلوب زیادی حاصل شده است.

شخصی که متهم برای جرمی شناخته می شود تا زمان دادگاه، انجام بررسی‌های لازم و در نهایت اجرای حکم نهایی، باید در بازداشتگاه باشدو در دسترس مرجع قضایی باشد. گاهی ممکن است تحقیقات و بررسی‌ها مدت زمان زیادی طول بکشد. در این زمان، مقام قضایی مکلف است برای متهم قرار وثیقه در نظر بگیرد که با ارائه وثیقه، آزاد شود. البته این آزادی، شرط به این مساله است که متهم در دسترس بوده و هر زمان که مرجع قضایی و قاضی محترم  او را خواست، برای بررسی پرونده حاضر شود.

مقام قضایی با توجه به قانون مصوب در این زمینه، برای جرائم مختلف حق صدور قرار وثیقه را صادر می‌کند. به این صورت که زندانی با استفاده از وثیقه می‌تواند خارج از زندان باشد.

بسیاری از زندانیان و متهمان سند ملکی ندارند و همین مساله باعث می‌شود که نتوانند از وقیقه استفاده کنند. این، قراردادی است که برای آن‌ها این مشکل بزرگ را برطرف می‌کند.

اجاره سند برای متهم

اجاره سند برای وام بانکی

اگر برای اخذ وام مراجعه کرده باشید، از این مساله آگاهی دارید که بسیاری از مراجع ارائه دهنده وام، از شما بابت ضمانت، سند ملک می‌خواهند. اگر ملک ثبتی نداشته باشید، احتمالا اطرافیان به شما پیشنهاد می‌کنند که از نمونه قراردادسند اجاره ای برای وام استفاده کنید. در این شرایط و در مواردی که سند را برای درج در متن قرارداد اجاره سند برای وثیقه زندانی استفاده می‌کنند، سوال اصلی این است که آیا چنین قراردادی صحیح و معتبر است؟ آیا این قرارداد، قانونی است و از نظر قانون جرم محسوب نمی‌شود؟

در پاسخ به این سوالات، اینگونه توضیح می‌دهیم که هیچ کدام از مراجعی که برای انجام امور مورد نظر شما، سند ملکی طلب کرده‌اند، تاکید ندارند که سند ارائه شده حتما به نام شما یا در اختیار اطرافیان شما باشد. بنابراین، چیزی که اهمیت دارد مالک سند نیست، بلکه ارائه سند مورد نظر است.

متن قرارداد اجاره سند ملکی ، براساس قوانین مربوط به عقد اجاره و با تبعیت از قانون مدنی تنظیم می‌شود و از این نظر تمام جنبه‌های قانونی را رعایت می‌کند. با توجه به این مساله که ماهیت این قرارداد، مانند سایر قراردادهای اجاره است و اینکه در تنظیم اجاره نامه به تمام جوانب قانونی توجه می‌شود، می‌توانیم بگوییم که قرارداد اجاره سند قانونی است.

 

 

اجاره سند برای زندانی

جرم بودن یا جرم نبودن این قرارداد و مساله قانونی بودن آن، یکی از مهمترین و متداول‌ترین سوالاتی است که در زمینه قرارداد اجاره سند ملکی پرسیده می‌شود. پیش‌تر درباره قانونی بودن این قرارداد صحبت کردیم. سوالی که پرسیده می‌شود این است که آیا دریافت مبلغ اجاره بها مشکل قانونی ندارد؟ مالک می‌تواند مبلغی بابت اجاره بها دریافت کند؟

در پاسخ به این سوال، به قانون مدنی مراجعه می‌کنیم. براساس قانون مدنی و فقه امامی، هیچکس کاری را به صورت رایگان برای شخص دیگر انجام نمی‌دهد. به طور معمول، تمام کارهایی که دیگران برای یکدیگر انجام می‌دهند، به بهانه کسب منفعت است. بنابراین، زمانی که مالک می‌پذیرد با ریسک زیاد، سرمایه و ملک خود را به عنوان وثیقه اجاره دهد، بدون شک باید از این طریق به او منفعت برسد. تنظیم این قرارداد و دریافت مبلغ اجاره بها، یک روش کسب درآمد برای مالکان ملک ثبتی بزای آزادی زندانی است.

 

 

 اجاره سند ملکی شش دانگ برای زندانی 

تا اینجای مقاله درباره ماهیت، کاربرد و اهمیت قرارداد اجاره سند ملکی شش دانگ برای زندانی صحبت کردیم. بعد از توافق طرفین برای استفاده از سند ملکی و توافق به منظور اجاره این سند، مهمترین سوالی که پیش می‌آید درباره مبلغ اجاره است. در موارد متعدد پرسیده می‌شود که آیا نرخ مشخصی برای اجاره سند وجود دارد؟ آیا باید مطابق با تعرفه‌، قرارداد را تنظیم کنیم؟

اگرچه اجاره سند، قراردادی است که هر روز و به تعداد زیاد تنظیم می‌شود و برای موارد زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد اما تا به حال صنف یا اتحادیه‌ای برای آن تشکیل نشده است. به همین دلیل، در زمینه میزان مبلغ اجاره سند، نرخ یا تعرفه مشخص وجود ندارد.

در حال حاضر، مبلغ اجاره به واسطه عرضه و تقاضا مشخص می‌شود. طرفین قرارداد در این مورد گفت و گو می‌کنند و با توجه به شرایط متفاوتی که دارند، مبلغی را در نظر می‌گیرند. به طور کلی مبلغ اجاره به نسبت عرف و با توجه به مبلغ اجاره بها سایر قراردادها مشخص می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما